Людина та ноутбук зовні мало схожі, але аналогії можна провести у плані їхньої будови. Наприклад, функції мозку в комп’ютері виконують процесор і матриця, руки — клавіатура, нервові клітини й кровоносні судини — це шлейфи для ноутбука Apple. Відійшов або зламався шлейф — підключені «органи» не працюють. Вийшла з ладу ця деталь — потрібна заміна.
Шлейф для ноутбука Apple
Порівняння шлейфів із кровоносними судинами та нервами невипадкове. Це спеціальна деталь, яка відповідає за живлення та передавання інформації між вбудованими елементами лептопа. Та й зовні шлейф нагадує пучок судин: такий самий довгий і гнучкий. Щоб з’єднати різні вузли, у ноутбуці Apple зазвичай є не один, а кілька шлейфів: для матриці, материнської плати, жорсткого диска, роз’єма, клавіатури.
Чому шлейфи на Mac виходять з ладу: 3 найпоширеніші причини
Зламаний шлейф — поширена несправність навіть серед «яблучних» ноутбуків, які відзначаються високою якістю складання. Причина полягає в особливостях конструкції цієї деталі: «поясок» дротів, хоч і гнучкий, але при постійному використанні деформується. Це особливо стосується шлейфа дисплея: щоразу, коли ви підіймаєте або опускаєте кришку лептопа, стрічка зазнає фізичного навантаження та тертя, а отже, поступово зношується.
Чому ж ламаються шлейфи:
- Фізичне зношення: 15–20 тисяч — на таку кількість відкривань/закривань розраховані шлейфи ноутбуків Apple. Виходить, чим частіше ви рухаєте кришку лептопа, тим швидше шлейф вийде з ладу.
- Необережне поводження: упустили ноутбук, розлили рідину, притиснули Mac у метро — кожна з цих ситуацій може призвести до поломки шлейфа.
- Виробничий брак: таке в Apple трапляється рідко, але трапляється. Так, у 2019 році компанія офіційно визнала проблему зі шлейфами в ноутбуках MacBook Pro 2016 року з 2 і 4 портами Thunderbolt. Виробник зобов’язався безкоштовно замінити в цих моделях короткі шлейфи на довгі.
Шлейф не працює: як це визначити
Якщо пошкоджено шлейф для ноутбука Apple, це відразу ж впливає на працездатність пристрою. На несправність вказують такі проблеми:
- зображення на дисплеї спотворюється: з’являються смуги, темні плями, ряб, якщо кришку ноута нахиляти або переміщати комп’ютер;
- екран не світиться: при цьому чути звук запуску операційної системи, горять індикатори живлення тощо;
- проблеми з матрицею: якщо зламався шлейф, ноутбук Apple самовільно вимикається під час роботи;
- відмова клавіатури: кнопки не реагують на натискання;
- під час запуску блимає зображення папки жорсткого диска: так буває, коли виходить з ладу шлейф HDD, ноутбук не бачить вінчестер.
Виявили поломку — не відкладайте ремонт, адже несправний шлейф може спричинити коротке замикання материнської плати. Тим паче, що ціна шлейфа — мізерна порівняно з іншими деталями ноутбука Mac: $5–6.
Терміново потрібен новий шлейф — вам до Applebattery
Зламався шлейф — радимо не вигадувати велосипед, а просто замінити несправну деталь. Купити оригінальну запчастину ви можете просто на цій сторінці: обираєте серію та модель ноутбука Apple, оформлюєте замовлення. Надсилаємо комплектуючі в усі регіони України. Якщо ваше місто — Київ, отримати замовлення можна ще швидше й зручніше: діють послуги кур’єрської доставки або самовивозу.